cstrike Makedonija
Добредојдовте.

Моментално ве гледаме како гостин на форумот..

-Доколку не сте најавен најавете се а доколку не сте регистриран,регистрирајте се...

-Предности на регистрираните членови се:
1.Не ги гледаат рекламите
2.Можат да ги гледаат линковите и да симнуваат од форумот
3.Можат да разменуваат мислења помеѓу себе..


Регистрирајте се ....<

Join the forum, it's quick and easy

cstrike Makedonija
Добредојдовте.

Моментално ве гледаме како гостин на форумот..

-Доколку не сте најавен најавете се а доколку не сте регистриран,регистрирајте се...

-Предности на регистрираните членови се:
1.Не ги гледаат рекламите
2.Можат да ги гледаат линковите и да симнуваат од форумот
3.Можат да разменуваат мислења помеѓу себе..


Регистрирајте се ....<
cstrike Makedonija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Колку слотови вашиот компјутер може да издржи?

Go down

Колку слотови вашиот компјутер може да издржи? Empty Колку слотови вашиот компјутер може да издржи?

Пишување  S i S Пон 20 Сеп - 16:43

Колку слотови вашиот компјутер може да издржи? Player10
Оваа слика ви покажува колку треба да ви е брз интернетот за да држите колку слота.
Колку слотови вашиот компјутер може да издржи? I1-2
Втората слика јасно ви кажува колку рам меморија ви е потребна за определен број на слотови
Зелената боја е препорачаниот рам што треба да го имате,а црвената е минимумот

Ова да се почитува доколку сакате да извадите најдобри перформанси и најмал пинг од вашиот сервер
S i S
S i S
Администратор
Администратор

Број на мислења : 233
Регистриран на : 2009-10-20
Возраст : 31
Местолокација : Скопје

https://cstrike.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот