cstrike Makedonija
Добредојдовте.

Моментално ве гледаме како гостин на форумот..

-Доколку не сте најавен најавете се а доколку не сте регистриран,регистрирајте се...

-Предности на регистрираните членови се:
1.Не ги гледаат рекламите
2.Можат да ги гледаат линковите и да симнуваат од форумот
3.Можат да разменуваат мислења помеѓу себе..


Регистрирајте се ....<

Join the forum, it's quick and easy

cstrike Makedonija
Добредојдовте.

Моментално ве гледаме како гостин на форумот..

-Доколку не сте најавен најавете се а доколку не сте регистриран,регистрирајте се...

-Предности на регистрираните членови се:
1.Не ги гледаат рекламите
2.Можат да ги гледаат линковите и да симнуваат од форумот
3.Можат да разменуваат мислења помеѓу себе..


Регистрирајте се ....<
cstrike Makedonija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Како да ги исклучиме AmxModx пораките на серверот

Go down

Како да ги исклучиме AmxModx пораките на  серверот Empty Како да ги исклучиме AmxModx пораките на серверот

Пишување  EsL#FTW Пон 20 Сеп - 15:49

Оние што направиле сервер гледаат пораки од време на време од овој тип

Код:
This server is using AMX Mod X Visit http://www.amxmodx.org

За да ги исклучите или измените овие пораки одете во cstrike\addons\amxmodx\configs
и ке најдете фајл amx.cfg

Тука најдете го ова
Код:
amx_imessage "This server is using AMX Mod X\nVisit http://www.amxmodx.org" "000100255"
и изменете го како што вие сакате.

*Не го бришете бројот 000100255 бидејки тоа е бојата на пораката,можете само да ја измените
EsL#FTW
EsL#FTW
Спамер
Спамер

Број на мислења : 14
Регистриран на : 2010-09-18

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот