cstrike Makedonija
Добредојдовте.

Моментално ве гледаме како гостин на форумот..

-Доколку не сте најавен најавете се а доколку не сте регистриран,регистрирајте се...

-Предности на регистрираните членови се:
1.Не ги гледаат рекламите
2.Можат да ги гледаат линковите и да симнуваат од форумот
3.Можат да разменуваат мислења помеѓу себе..


Регистрирајте се ....<

Join the forum, it's quick and easy

cstrike Makedonija
Добредојдовте.

Моментално ве гледаме како гостин на форумот..

-Доколку не сте најавен најавете се а доколку не сте регистриран,регистрирајте се...

-Предности на регистрираните членови се:
1.Не ги гледаат рекламите
2.Можат да ги гледаат линковите и да симнуваат од форумот
3.Можат да разменуваат мислења помеѓу себе..


Регистрирајте се ....<
cstrike Makedonija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

1,2 prasanjaaaaa

2 posters

Go down

1,2 prasanjaaaaa Empty 1,2 prasanjaaaaa

Пишување  M*A*C*E Пон 20 Сеп - 15:05

edno prasanje : kako da napravam na serverot c4 da e 35 sek i round time 1.50 li kolku e kako na drugite cw serveriii
i 2 prasanje kako da go nema toa this server is using amxmodx
avatar
M*A*C*E
Почетник
Почетник

Број на мислења : 8
Регистриран на : 2010-07-21

Вратете се на почетокот Go down

1,2 prasanjaaaaa Empty Re: 1,2 prasanjaaaaa

Пишување  EsL#FTW Пон 20 Сеп - 15:11

ides u server.cfg koj se naoga vo cstrike folderot,go otvoras i vpisuvas mp_c4timer 35 za c4 da eksplodira za 35 sec,i isto u server.cfg pisuvas mp_roundtime 2 za eden napad da trae 2 minuti
EsL#FTW
EsL#FTW
Спамер
Спамер

Број на мислења : 14
Регистриран на : 2010-09-18

Вратете се на почетокот Go down

1,2 prasanjaaaaa Empty z

Пишување  M*A*C*E Пон 20 Сеп - 17:33

ok thxx!
avatar
M*A*C*E
Почетник
Почетник

Број на мислења : 8
Регистриран на : 2010-07-21

Вратете се на почетокот Go down

1,2 prasanjaaaaa Empty Re: 1,2 prasanjaaaaa

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот