cstrike Makedonija
Добредојдовте.

Моментално ве гледаме како гостин на форумот..

-Доколку не сте најавен најавете се а доколку не сте регистриран,регистрирајте се...

-Предности на регистрираните членови се:
1.Не ги гледаат рекламите
2.Можат да ги гледаат линковите и да симнуваат од форумот
3.Можат да разменуваат мислења помеѓу себе..


Регистрирајте се ....<

Join the forum, it's quick and easy

cstrike Makedonija
Добредојдовте.

Моментално ве гледаме како гостин на форумот..

-Доколку не сте најавен најавете се а доколку не сте регистриран,регистрирајте се...

-Предности на регистрираните членови се:
1.Не ги гледаат рекламите
2.Можат да ги гледаат линковите и да симнуваат од форумот
3.Можат да разменуваат мислења помеѓу себе..


Регистрирајте се ....<
cstrike Makedonija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

kako da instalirame amxmod

Go down

kako da instalirame amxmod Empty kako da instalirame amxmod

Пишување  S i S Вто 20 Jул - 19:34

Како да инсталираме Amx Mod X?

Прво да ви кажам што е Amx Mod X. Amx е мод со кој можете да бидете Админ на вашиот сервер или да го ставите како админ некој другар. Исто Amx Mod X има многу други опции како /rank; /top10 итн.

Како се инсталира овој мод?!Код:
http://sourceforge.net/projects/amxmodx/files/

Го земате сетапот и го инсталирате нормално на Program Files или каде било.
После инсталирањето на сетапот повторно ќе ви се појави друг сетап за инсталација. Кај овој треба да бидете внимателни.

Прво ќе си направете Next I Accept и потоа ќе си ја селектирајте четвртата опција вака и Next.

kako da instalirame amxmod Amx_mode_1

После ова ќе го селектирате фолдерот на Counter Strike на пример
C:\Program Files\Valve\cstrike
Како на сликава:

kako da instalirame amxmod Amx_mode_2

Потоа Finish и готово.

Сега како да бидете админ на сервер.
Ако сте го инсталирале добро Модот сега ви останало да бидете админи.
Отворете го фајлот users.ini што се наоѓа во
C:\Program Files\Valve\cstrike\addons\amxmodx\configs
Одете на крај и ќе ја изменете псоледната линија вака:
"tvojotnik" "tvojotpassword" "abcdefghijklmnopqrstu" "a"
На пример:

kako da instalirame amxmod Amx_mode_3

Доколку сакате и други да додадете, ставете ги во нова линија.

Стартирајте го серверот и можете да направите рестарт, да пишувате со бели букви, црвени ...

Уште нешто. Кога ќе влезете на кантер ставете си го својот ник и на конзола напишете setinfo _pw vashiotpass и Enter.
S i S
S i S
Администратор
Администратор

Број на мислења : 233
Регистриран на : 2009-10-20
Возраст : 31
Местолокација : Скопје

https://cstrike.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот