cstrike Makedonija
Добредојдовте.

Моментално ве гледаме како гостин на форумот..

-Доколку не сте најавен најавете се а доколку не сте регистриран,регистрирајте се...

-Предности на регистрираните членови се:
1.Не ги гледаат рекламите
2.Можат да ги гледаат линковите и да симнуваат од форумот
3.Можат да разменуваат мислења помеѓу себе..


Регистрирајте се ....<

Join the forum, it's quick and easy

cstrike Makedonija
Добредојдовте.

Моментално ве гледаме како гостин на форумот..

-Доколку не сте најавен најавете се а доколку не сте регистриран,регистрирајте се...

-Предности на регистрираните членови се:
1.Не ги гледаат рекламите
2.Можат да ги гледаат линковите и да симнуваат од форумот
3.Можат да разменуваат мислења помеѓу себе..


Регистрирајте се ....<
cstrike Makedonija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako da stavam slika od pocetokot

3 posters

Go down

Kako da stavam slika od pocetokot Empty Kako da stavam slika od pocetokot

Пишување  l00klikepro Пон 22 Ное - 15:57

kako da stavam slika od pocetokot na serverot koga ke go vklucime pred da se stavime TT ili CT ???
l00klikepro
l00klikepro
Спамер
Спамер

Број на мислења : 17
Регистриран на : 2010-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Kako da stavam slika od pocetokot Empty Re: Kako da stavam slika od pocetokot

Пишување  S i S Вто 23 Ное - 20:58

Се мења тоа у motd.txt во cstrike фолдерот.Спремам сега таков генератор кој ке биде мн едноставен ке ви се допадне Cool

_________________
Kako da stavam slika od pocetokot 28425zg4
Kako da stavam slika od pocetokot Userbar_amxmodx_script
Kako da stavam slika od pocetokot Macedonia3dv
S i S
S i S
Администратор
Администратор

Број на мислења : 233
Регистриран на : 2009-10-20
Возраст : 31
Местолокација : Скопје

https://cstrike.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Kako da stavam slika od pocetokot Empty Re: Kako da stavam slika od pocetokot

Пишување  Viktor Avramovski Саб 27 Ное - 1:37

а како да ставав слика на тоа, преку motd.txt ? Sleep
Viktor Avramovski
Viktor Avramovski
Junior Member
Junior Member

Број на мислења : 41
Регистриран на : 2010-10-22

Вратете се на почетокот Go down

Kako da stavam slika od pocetokot Empty Re: Kako da stavam slika od pocetokot

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот