cstrike Makedonija
Добредојдовте.

Моментално ве гледаме како гостин на форумот..

-Доколку не сте најавен најавете се а доколку не сте регистриран,регистрирајте се...

-Предности на регистрираните членови се:
1.Не ги гледаат рекламите
2.Можат да ги гледаат линковите и да симнуваат од форумот
3.Можат да разменуваат мислења помеѓу себе..


Регистрирајте се ....<

Join the forum, it's quick and easy

cstrike Makedonija
Добредојдовте.

Моментално ве гледаме како гостин на форумот..

-Доколку не сте најавен најавете се а доколку не сте регистриран,регистрирајте се...

-Предности на регистрираните членови се:
1.Не ги гледаат рекламите
2.Можат да ги гледаат линковите и да симнуваат од форумот
3.Можат да разменуваат мислења помеѓу себе..


Регистрирајте се ....<
cstrike Makedonija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kako da go napravam serverot da bide Dust2 24/7

2 posters

Go down

Kako da go napravam serverot da bide Dust2 24/7 Empty Kako da go napravam serverot da bide Dust2 24/7

Пишување  gamer Саб 20 Ное - 16:53

Epa vaka lugje me interesira kako da go napravam serverot da bide Dust2 24/7 [Bez da gi izbrisam ostanatite mapi] cigra
Amxmod sekogas mi menuva mapa neznam kako da go podesam da ne menuva lol!
gamer
gamer
Спамер
Спамер

Број на мислења : 15
Регистриран на : 2010-09-19

Вратете се на почетокот Go down

Kako da go napravam serverot da bide Dust2 24/7 Empty Re: Kako da go napravam serverot da bide Dust2 24/7

Пишување  S i S Саб 20 Ное - 17:02

Сакаш мапа уопште да не се мења?Тоа би било лошо зашто лугето ке прават 35635754 убиства и серверот ке се кочи.Можеш да направиш нонстоп да се мења мапа на пример на 30 минути пак да се смени на dd2.Тоа се прави такашто одиш во контролниот панел или фтп(зависи кај кој хостер имаш сервер),наоѓаш mapcycle.txt и внатре има имиња на мапи.Ги бришеш сите и ја оставаш само de_dust2.Ако вака несака значи дека имаш друг mapcycle file кој серверот го користи,а тоа може да биде само фајлот лоциран во addons/amxmod/configs/maps.ini. Истата постапка ја повторувате и тука и на крај имате Dust2 24/7 Razz

_________________
Kako da go napravam serverot da bide Dust2 24/7 28425zg4
Kako da go napravam serverot da bide Dust2 24/7 Userbar_amxmodx_script
Kako da go napravam serverot da bide Dust2 24/7 Macedonia3dv
S i S
S i S
Администратор
Администратор

Број на мислења : 233
Регистриран на : 2009-10-20
Возраст : 31
Местолокација : Скопје

https://cstrike.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот