cstrike Makedonija
Добредојдовте.

Моментално ве гледаме како гостин на форумот..

-Доколку не сте најавен најавете се а доколку не сте регистриран,регистрирајте се...

-Предности на регистрираните членови се:
1.Не ги гледаат рекламите
2.Можат да ги гледаат линковите и да симнуваат од форумот
3.Можат да разменуваат мислења помеѓу себе..


Регистрирајте се ....<

Join the forum, it's quick and easy

cstrike Makedonija
Добредојдовте.

Моментално ве гледаме како гостин на форумот..

-Доколку не сте најавен најавете се а доколку не сте регистриран,регистрирајте се...

-Предности на регистрираните членови се:
1.Не ги гледаат рекламите
2.Можат да ги гледаат линковите и да симнуваат од форумот
3.Можат да разменуваат мислења помеѓу себе..


Регистрирајте се ....<
cstrike Makedonija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SVE ZA TURNIROT

5 posters

Go down

SVE ZA TURNIROT Empty SVE ZA TURNIROT

Пишување  KR!M!N@L Вто 26 Окт - 23:00

ПРАВИЛА:

1. Сите екипи се должни да се појават 10 минути пред натпреварот за да се загреат.
Која екипа нема да дојде точно на закажаниот термин автоматски губи 16-0

2. Ако во текот на мечот на некој играч му падне нет се става пауза одма а играчот или замената имаат 5 минути рок да влезат на серверот и понатака се продолжува нормално.
Ако играчот или замената не влезе за 5 мин админот кој го контролира мечот трга пауза и екипата продолжува со 4 играчи. На say може да пишува само лидерот. Доколку не се почитува ова правило на 3 опомени админот е должен да го kick играчот кој што не го почитувал ова правило.

NAGRADI: 5 Steam , Forum, Banner za Forum
KR!M!N@L
KR!M!N@L
Veteran Member
Veteran Member

Број на мислења : 100
Регистриран на : 2010-09-30
Возраст : 27
Местолокација : Macedonia

http://arenaprogaming.net

Вратете се на почетокот Go down

SVE ZA TURNIROT Empty Re: SVE ZA TURNIROT

Пишување  nM' m1choz. Вто 26 Окт - 23:05

se sekavam 5 stima Very Happy

_________________
SVE ZA TURNIROT 3421286918221
SVE ZA TURNIROT M14051285841410
nM' m1choz.
nM' m1choz.
Master
Master

Број на мислења : 291
Регистриран на : 2010-09-30
Возраст : 26
Местолокација : Кавадарци

Вратете се на почетокот Go down

SVE ZA TURNIROT Empty Re: SVE ZA TURNIROT

Пишување  A1RON1X Сре 27 Окт - 15:02

KR!M!N@L напиша:ПРАВИЛА:

1. Сите екипи се должни да се појават 10 минути пред натпреварот за да се загреат.
Која екипа нема да дојде точно на закажаниот термин автоматски губи 16-0

2. Ако во текот на мечот на некој играч му падне нет се става пауза одма а играчот или замената имаат 5 минути рок да влезат на серверот и понатака се продолжува нормално.
Ако играчот или замената не влезе за 5 мин админот кој го контролира мечот трга пауза и екипата продолжува со 4 играчи. На say може да пишува само лидерот. Доколку не се почитува ова правило на 3 опомени админот е должен да го kick играчот кој што не го почитувал ова правило.

NAGRADI: 5 Steam , Forum, Banner za Forum
5 stima a?
A1RON1X
A1RON1X
Спамер
Спамер

Број на мислења : 24
Регистриран на : 2010-10-14

Вратете се на почетокот Go down

SVE ZA TURNIROT Empty Re: SVE ZA TURNIROT

Пишување  JasmiN1 Чет 28 Окт - 14:04

GLEDAJTE DA BIDAT DADENI STEAMOVITE !
JasmiN1
JasmiN1
Senior Member
Senior Member

Број на мислења : 60
Регистриран на : 2010-10-04

Вратете се на почетокот Go down

SVE ZA TURNIROT Empty Re: SVE ZA TURNIROT

Пишување  p0W3R Саб 30 Окт - 10:42

prvo od ovoj turnir da daevte stimovite pa posle da zborevte
p0W3R
p0W3R
Junior Member
Junior Member

Број на мислења : 30
Регистриран на : 2010-09-30

Вратете се на почетокот Go down

SVE ZA TURNIROT Empty Re: SVE ZA TURNIROT

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот