cstrike Makedonija
Добредојдовте.

Моментално ве гледаме како гостин на форумот..

-Доколку не сте најавен најавете се а доколку не сте регистриран,регистрирајте се...

-Предности на регистрираните членови се:
1.Не ги гледаат рекламите
2.Можат да ги гледаат линковите и да симнуваат од форумот
3.Можат да разменуваат мислења помеѓу себе..


Регистрирајте се ....<

Join the forum, it's quick and easy

cstrike Makedonija
Добредојдовте.

Моментално ве гледаме како гостин на форумот..

-Доколку не сте најавен најавете се а доколку не сте регистриран,регистрирајте се...

-Предности на регистрираните членови се:
1.Не ги гледаат рекламите
2.Можат да ги гледаат линковите и да симнуваат од форумот
3.Можат да разменуваат мислења помеѓу себе..


Регистрирајте се ....<
cstrike Makedonija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prasanje moze li da napravam server a da se mene ip

5 posters

Go down

Prasanje moze li da napravam server a da se mene ip Empty Prasanje moze li da napravam server a da se mene ip

Пишување  Magman Нед 24 Окт - 13:53

MOze li da se pravi servera a da se meni ipot zosto imam max adsl i mi se mini ip
Prasanje moze li da napravam server a da se mene ip Images%3Fq%3Dclan%2Bcs%2B1
Magman
Magman
Veteran Member
Veteran Member

Број на мислења : 105
Регистриран на : 2010-09-30
Возраст : 24
Местолокација : Stip Macedonia

http://eslclancs.tk

Вратете се на почетокот Go down

Prasanje moze li da napravam server a da se mene ip Empty Re: Prasanje moze li da napravam server a da se mene ip

Пишување  DeeP FeaR Нед 24 Окт - 13:53

Magman напиша:MOze li da se pravi servera a da se meni ipot zosto imam max adsl i mi se mini ip
Prasanje moze li da napravam server a da se mene ip Images%3Fq%3Dclan%2Bcs%2B1

nemozes kaj mene proba eden drugar ne biva
DeeP FeaR
DeeP FeaR
Master
Master

Број на мислења : 168
Регистриран на : 2010-10-03
Местолокација : Maкедонија

http://www.deepfear.motionsforum.com

Вратете се на почетокот Go down

Prasanje moze li da napravam server a da se mene ip Empty Re: Prasanje moze li da napravam server a da se mene ip

Пишување  Magman Нед 24 Окт - 13:56

DeeP FeaR напиша:
Magman напиша:MOze li da se pravi servera a da se meni ipot zosto imam max adsl i mi se mini ip
Prasanje moze li da napravam server a da se mene ip Images%3Fq%3Dclan%2Bcs%2B1

nemozes kaj mene proba eden drugar ne biva
A moze li da se naprave dinamicki na primer
kako serverot dbk
vaka e
antonio.outcode.eu:27015
i kako se pravi taka ?
Magman
Magman
Veteran Member
Veteran Member

Број на мислења : 105
Регистриран на : 2010-09-30
Возраст : 24
Местолокација : Stip Macedonia

http://eslclancs.tk

Вратете се на почетокот Go down

Prasanje moze li da napravam server a da se mene ip Empty Re: Prasanje moze li da napravam server a da se mene ip

Пишување  SpIkeOne Пон 25 Окт - 19:19

DBK serverot e host za toa e antonio.outcode.eu:27015
SpIkeOne
SpIkeOne
Спамер
Спамер

Број на мислења : 17
Регистриран на : 2010-10-10
Местолокација : Struga

Вратете се на почетокот Go down

Prasanje moze li da napravam server a da se mene ip Empty Re: Prasanje moze li da napravam server a da se mene ip

Пишување  S i S Пон 8 Ное - 23:44

Немора да е хост серверот за да биде со букви адресата.Одете на
Код:
http://www.no-ip.com/
направете си акаунт,прочепкајте малце и ке најдете фрее услуги.Создадете си ваше име на пример test.no-ip.com и сејфувајте го.Потоа одете во downloads и најдете нешто на кое пишува client и симнете го.Од тој панел на вашиот компјутер логирајте се со адресата и пасвордот на кој сте логувани на страната,и ке ви се отворат вашите имиња кои сте ги создале.Изберете едно и на вашите пријатели со кои сакате да играте пратете им го следното;
test.no-ip.org:27015 или било која и да ви е портот на серверот. Cool

_________________
Prasanje moze li da napravam server a da se mene ip 28425zg4
Prasanje moze li da napravam server a da se mene ip Userbar_amxmodx_script
Prasanje moze li da napravam server a da se mene ip Macedonia3dv
S i S
S i S
Администратор
Администратор

Број на мислења : 233
Регистриран на : 2009-10-20
Возраст : 31
Местолокација : Скопје

https://cstrike.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Prasanje moze li da napravam server a da se mene ip Empty Re: Prasanje moze li da napravam server a da se mene ip

Пишување  Zipp0 Вто 9 Ное - 22:39

ouuuuuuuuuuu fala mn, jas znaev deka e na no-ip.com ama nemozev da najdam so i kako...
Zipp0
Zipp0
Veteran Member
Veteran Member

Број на мислења : 121
Регистриран на : 2010-09-19

Вратете се на почетокот Go down

Prasanje moze li da napravam server a da se mene ip Empty Re: Prasanje moze li da napravam server a da se mene ip

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот