cstrike Makedonija
Добредојдовте.

Моментално ве гледаме како гостин на форумот..

-Доколку не сте најавен најавете се а доколку не сте регистриран,регистрирајте се...

-Предности на регистрираните членови се:
1.Не ги гледаат рекламите
2.Можат да ги гледаат линковите и да симнуваат од форумот
3.Можат да разменуваат мислења помеѓу себе..


Регистрирајте се ....<

Join the forum, it's quick and easy

cstrike Makedonija
Добредојдовте.

Моментално ве гледаме како гостин на форумот..

-Доколку не сте најавен најавете се а доколку не сте регистриран,регистрирајте се...

-Предности на регистрираните членови се:
1.Не ги гледаат рекламите
2.Можат да ги гледаат линковите и да симнуваат од форумот
3.Можат да разменуваат мислења помеѓу себе..


Регистрирајте се ....<
cstrike Makedonija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

taska edno prasanje

4 posters

Go down

taska edno prasanje Empty taska edno prasanje

Пишување  KR!M!N@L Сре 20 Окт - 2:52

dali moze da podignam server ja od mojov pc ama imam 1 mana imam max adsl i mi se menjava ip na serverot sekogas koga ke go isklucam netot ima nesto za toa ?
KR!M!N@L
KR!M!N@L
Veteran Member
Veteran Member

Број на мислења : 100
Регистриран на : 2010-09-30
Возраст : 27
Местолокација : Macedonia

http://arenaprogaming.net

Вратете се на почетокот Go down

taska edno prasanje Empty Re: taska edno prasanje

Пишување  S i S Сре 20 Окт - 10:30

За тоа нема лек.Едно време и ја сакав да направам статична ип адреса,го превртев цел интернет нема ништо за тоа..Ако сакаш статична адреса се доплаќа 300 денари,ама сеа незнам точно дали месечно или едначш се плака,а не би требало да е секој месец позз

_________________
taska edno prasanje 28425zg4
taska edno prasanje Userbar_amxmodx_script
taska edno prasanje Macedonia3dv
S i S
S i S
Администратор
Администратор

Број на мислења : 233
Регистриран на : 2009-10-20
Возраст : 31
Местолокација : Скопје

https://cstrike.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

taska edno prasanje Empty Re: taska edno prasanje

Пишување  kNFBRE Сре 20 Окт - 12:22

mislam deka mozes da naprais DNS ip so ime kako tabu shto e cs.tabu.com.mk:27015 mozes vaak da go praesh ..

_________________
taska edno prasanje 31141
taska edno prasanje 27220
taska edno prasanje 5013
taska edno prasanje 10852
kNFBRE
kNFBRE
Senior Member
Senior Member

Број на мислења : 70
Регистриран на : 2010-10-03
Возраст : 26
Местолокација : Struga,Makedonia

http://www.tabu.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

taska edno prasanje Empty Re: taska edno prasanje

Пишување  Viktor Avramovski Сре 9 Фед - 16:22

Jas iam takvo ip napraveno, preku DNS i ip mi e so bukvi, i na mene mi menja ip deka sum na max pa toa e lekot DNS . cvikeri
Viktor Avramovski
Viktor Avramovski
Junior Member
Junior Member

Број на мислења : 41
Регистриран на : 2010-10-22

Вратете се на почетокот Go down

taska edno prasanje Empty Re: taska edno prasanje

Пишување  S i S Сре 9 Фед - 16:28

Најнов лек.Земете си го новиот модем од т-хоме,упалете го и не го гасете никад,така ип-то нема да се смени Smile

_________________
taska edno prasanje 28425zg4
taska edno prasanje Userbar_amxmodx_script
taska edno prasanje Macedonia3dv
S i S
S i S
Администратор
Администратор

Број на мислења : 233
Регистриран на : 2009-10-20
Возраст : 31
Местолокација : Скопје

https://cstrike.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

taska edno prasanje Empty Re: taska edno prasanje

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот