cstrike Makedonija
Добредојдовте.

Моментално ве гледаме како гостин на форумот..

-Доколку не сте најавен најавете се а доколку не сте регистриран,регистрирајте се...

-Предности на регистрираните членови се:
1.Не ги гледаат рекламите
2.Можат да ги гледаат линковите и да симнуваат од форумот
3.Можат да разменуваат мислења помеѓу себе..


Регистрирајте се ....<

Join the forum, it's quick and easy

cstrike Makedonija
Добредојдовте.

Моментално ве гледаме како гостин на форумот..

-Доколку не сте најавен најавете се а доколку не сте регистриран,регистрирајте се...

-Предности на регистрираните членови се:
1.Не ги гледаат рекламите
2.Можат да ги гледаат линковите и да симнуваат од форумот
3.Можат да разменуваат мислења помеѓу себе..


Регистрирајте се ....<
cstrike Makedonija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Сменете ја бојата на чатот

2 posters

Go down

Сменете ја бојата на чатот Empty Сменете ја бојата на чатот

Пишување  S i S Вто 19 Окт - 14:28

Бојата се менува така што ке впишете
Код:
con_color 122 445 222
Значи броевите се бојата РГБ
Тука одберете си боја
Код:
http://web.njit.edu/~kevin/rgb.txt.html

_________________
Сменете ја бојата на чатот 28425zg4
Сменете ја бојата на чатот Userbar_amxmodx_script
Сменете ја бојата на чатот Macedonia3dv
S i S
S i S
Администратор
Администратор

Број на мислења : 233
Регистриран на : 2009-10-20
Возраст : 31
Местолокација : Скопје

https://cstrike.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Сменете ја бојата на чатот Empty Re: Сменете ја бојата на чатот

Пишување  KR!M!N@L Вто 19 Окт - 20:09

S i S напиша:Бојата се менува така што ке впишете
Код:
con_color 122 445 222
Значи броевите се бојата РГБ
Тука одберете си боја
Код:
http://web.njit.edu/~kevin/rgb.txt.html

i kako posle da si ja vratam vo normala ova ne cini boive samo se menjavaat ! :S
KR!M!N@L
KR!M!N@L
Veteran Member
Veteran Member

Број на мислења : 100
Регистриран на : 2010-09-30
Возраст : 27
Местолокација : Macedonia

http://arenaprogaming.net

Вратете се на почетокот Go down

Сменете ја бојата на чатот Empty Re: Сменете ја бојата на чатот

Пишување  S i S Вто 19 Окт - 22:00

Се мењаат заради тоа со грешка е у постот Embarassed треба да биде
Код:
con_color "122 445 222"
значи со
Код:
"

_________________
Сменете ја бојата на чатот 28425zg4
Сменете ја бојата на чатот Userbar_amxmodx_script
Сменете ја бојата на чатот Macedonia3dv
S i S
S i S
Администратор
Администратор

Број на мислења : 233
Регистриран на : 2009-10-20
Возраст : 31
Местолокација : Скопје

https://cstrike.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Сменете ја бојата на чатот Empty Re: Сменете ја бојата на чатот

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот