cstrike Makedonija
Добредојдовте.

Моментално ве гледаме како гостин на форумот..

-Доколку не сте најавен најавете се а доколку не сте регистриран,регистрирајте се...

-Предности на регистрираните членови се:
1.Не ги гледаат рекламите
2.Можат да ги гледаат линковите и да симнуваат од форумот
3.Можат да разменуваат мислења помеѓу себе..


Регистрирајте се ....<

Join the forum, it's quick and easy

cstrike Makedonija
Добредојдовте.

Моментално ве гледаме како гостин на форумот..

-Доколку не сте најавен најавете се а доколку не сте регистриран,регистрирајте се...

-Предности на регистрираните членови се:
1.Не ги гледаат рекламите
2.Можат да ги гледаат линковите и да симнуваат од форумот
3.Можат да разменуваат мислења помеѓу себе..


Регистрирајте се ....<
cstrike Makedonija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Нов Royal Arena PUBLIC сервер

+3
Ljupce Tanev
nM' m1choz.
S i S
7 posters

Go down

Нов Royal Arena PUBLIC сервер Empty Нов Royal Arena PUBLIC сервер

Пишување  S i S Пон 18 Окт - 0:28

Поради проблемот со MKDHOST.ORG,како што знаете ги исклучиа сите сервери од нивниот хост,а исто така и исчезна нивната интернет страна,како да никогаш не постоела ([You must be registered and logged in to see this link.] ако во текот на утрешниот ден серверите не се упалат,тимот на cstrike.forummk.com да земе публик сервер (24+2) од bug-hosting.net кој воедно е и наш спонзор...

_________________
Нов Royal Arena PUBLIC сервер 28425zg4
Нов Royal Arena PUBLIC сервер Userbar_amxmodx_script
Нов Royal Arena PUBLIC сервер Macedonia3dv
S i S
S i S
Администратор
Администратор

Број на мислења : 233
Регистриран на : 2009-10-20
Возраст : 31
Местолокација : Скопје

https://cstrike.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Нов Royal Arena PUBLIC сервер Empty Re: Нов Royal Arena PUBLIC сервер

Пишување  nM' m1choz. Пон 18 Окт - 0:37

Опа бато .. Ае честита .. со среќа да си ги користите

_________________
Нов Royal Arena PUBLIC сервер 3421286918221
Нов Royal Arena PUBLIC сервер M14051285841410
nM' m1choz.
nM' m1choz.
Master
Master

Број на мислења : 291
Регистриран на : 2010-09-30
Возраст : 26
Местолокација : Кавадарци

Вратете се на почетокот Go down

Нов Royal Arena PUBLIC сервер Empty Re: Нов Royal Arena PUBLIC сервер

Пишување  Ljupce Tanev Пон 18 Окт - 11:53

Честита Smile
Ljupce Tanev
Ljupce Tanev
Junior Member
Junior Member

Број на мислења : 52
Регистриран на : 2010-09-30
Местолокација : Kavadarci

Вратете се на почетокот Go down

Нов Royal Arena PUBLIC сервер Empty Re: Нов Royal Arena PUBLIC сервер

Пишување  kNFBRE Пон 18 Окт - 13:37

ubavo kje bide Wink

_________________
Нов Royal Arena PUBLIC сервер 31141
Нов Royal Arena PUBLIC сервер 27220
Нов Royal Arena PUBLIC сервер 5013
Нов Royal Arena PUBLIC сервер 10852
kNFBRE
kNFBRE
Senior Member
Senior Member

Број на мислења : 70
Регистриран на : 2010-10-03
Возраст : 26
Местолокација : Struga,Makedonia

http://www.tabu.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Нов Royal Arena PUBLIC сервер Empty Re: Нов Royal Arena PUBLIC сервер

Пишување  DeeP FeaR Пон 18 Окт - 14:28

GL & HF на серверот со среќа нека му е да не биде како мкд хост Very Happy
DeeP FeaR
DeeP FeaR
Master
Master

Број на мислења : 168
Регистриран на : 2010-10-03
Местолокација : Maкедонија

http://www.deepfear.motionsforum.com

Вратете се на почетокот Go down

Нов Royal Arena PUBLIC сервер Empty Re: Нов Royal Arena PUBLIC сервер

Пишување  kNFBRE Пон 18 Окт - 17:15

DeeP FeaR напиша:GL & HF на серверот со среќа нека му е да не биде како мкд хост Very Happy

kje nema lag top kje bide MKD HOST = GLUPAV HOST Very Happy

_________________
Нов Royal Arena PUBLIC сервер 31141
Нов Royal Arena PUBLIC сервер 27220
Нов Royal Arena PUBLIC сервер 5013
Нов Royal Arena PUBLIC сервер 10852
kNFBRE
kNFBRE
Senior Member
Senior Member

Број на мислења : 70
Регистриран на : 2010-10-03
Возраст : 26
Местолокација : Struga,Makedonia

http://www.tabu.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Нов Royal Arena PUBLIC сервер Empty Re: Нов Royal Arena PUBLIC сервер

Пишување  sALER Пон 18 Окт - 18:07

kNFBRE напиша:
DeeP FeaR напиша:GL & HF на серверот со среќа нека му е да не биде како мкд хост Very Happy

kje nema lag top kje bide MKD HOST = GLUPAV HOST Very Happy
agree Smile <3 I love you
sALER
sALER
Спамер
Спамер

Број на мислења : 14
Регистриран на : 2010-10-11

Вратете се на почетокот Go down

Нов Royal Arena PUBLIC сервер Empty Re: Нов Royal Arena PUBLIC сервер

Пишување  DeeP FeaR Пон 18 Окт - 19:30

sALER напиша:
kNFBRE напиша:
DeeP FeaR напиша:GL & HF на серверот со среќа нека му е да не биде како мкд хост Very Happy

kje nema lag top kje bide MKD HOST = GLUPAV HOST Very Happy
agree Smile <3 I love you

neka e ajde Smile
DeeP FeaR
DeeP FeaR
Master
Master

Број на мислења : 168
Регистриран на : 2010-10-03
Местолокација : Maкедонија

http://www.deepfear.motionsforum.com

Вратете се на почетокот Go down

Нов Royal Arena PUBLIC сервер Empty Re: Нов Royal Arena PUBLIC сервер

Пишување  Magman Вто 19 Окт - 14:42

S i S напиша:Поради проблемот со MKDHOST.ORG,како што знаете ги исклучиа сите сервери од нивниот хост,а исто така и исчезна нивната интернет страна,како да никогаш не постоела ([You must be registered and logged in to see this link.] ако во текот на утрешниот ден серверите не се упалат,тимот на cstrike.forummk.com да земе публик сервер (24+2) од bug-hosting.net кој воедно е и наш спонзор...

Aj cestito Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
__________________________________
[You must be registered and logged in to see this link.]
Magman
Magman
Veteran Member
Veteran Member

Број на мислења : 105
Регистриран на : 2010-09-30
Возраст : 24
Местолокација : Stip Macedonia

http://eslclancs.tk

Вратете се на почетокот Go down

Нов Royal Arena PUBLIC сервер Empty Re: Нов Royal Arena PUBLIC сервер

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот