cstrike Makedonija
Добредојдовте.

Моментално ве гледаме како гостин на форумот..

-Доколку не сте најавен најавете се а доколку не сте регистриран,регистрирајте се...

-Предности на регистрираните членови се:
1.Не ги гледаат рекламите
2.Можат да ги гледаат линковите и да симнуваат од форумот
3.Можат да разменуваат мислења помеѓу себе..


Регистрирајте се ....<

Join the forum, it's quick and easy

cstrike Makedonija
Добредојдовте.

Моментално ве гледаме како гостин на форумот..

-Доколку не сте најавен најавете се а доколку не сте регистриран,регистрирајте се...

-Предности на регистрираните членови се:
1.Не ги гледаат рекламите
2.Можат да ги гледаат линковите и да симнуваат од форумот
3.Можат да разменуваат мислења помеѓу себе..


Регистрирајте се ....<
cstrike Makedonija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LoGO za klan

4 posters

Go down

LoGO za klan Empty LoGO za klan

Пишување  DeeP FeaR Нед 17 Окт - 20:18

Ако може лого некој да ми направи или да пише туторијал како да си направам Very Happy Very Happy
ако има желба да ми направи ке исконтактираме по мсн Smile
DeeP FeaR
DeeP FeaR
Master
Master

Број на мислења : 168
Регистриран на : 2010-10-03
Местолокација : Maкедонија

http://www.deepfear.motionsforum.com

Вратете се на почетокот Go down

LoGO za klan Empty Re: LoGO za klan

Пишување  nM' m1choz. Нед 17 Окт - 23:59

Дај ми повеке информации боја димензии опис итн ..

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this image.]
nM' m1choz.
nM' m1choz.
Master
Master

Број на мислења : 291
Регистриран на : 2010-09-30
Возраст : 26
Местолокација : Кавадарци

Вратете се на почетокот Go down

LoGO za klan Empty Re: LoGO za klan

Пишување  DeeP FeaR Пон 18 Окт - 14:30

dimnenzii nz kako tvoeto boi da bide nesto zeleno crno kako na forumot takvi boi da se
i nesto deep fear da bide spooky scary Smile Smile i ako moze da go pise forumot i msn-to Smile
fala ti mnogu ako izrabotis xD

[You must be registered and logged in to see this image.]
neso ko slikava sli4no samo logo Smile
DeeP FeaR
DeeP FeaR
Master
Master

Број на мислења : 168
Регистриран на : 2010-10-03
Местолокација : Maкедонија

http://www.deepfear.motionsforum.com

Вратете се на почетокот Go down

LoGO za klan Empty Re: LoGO za klan

Пишување  Magman Вто 19 Окт - 14:44

Neliti e golema slikata be bratttt!!!! lol! drunken свирка
Magman
Magman
Veteran Member
Veteran Member

Број на мислења : 105
Регистриран на : 2010-09-30
Возраст : 24
Местолокација : Stip Macedonia

http://eslclancs.tk

Вратете се на почетокот Go down

LoGO za klan Empty Re: LoGO za klan

Пишување  DeeP FeaR Вто 19 Окт - 14:48

Magman напиша:Neliti e golema slikata be bratttt!!!! lol! drunken свирка

golema e sakav kosturot samo da go vide Smile taka neso xD
DeeP FeaR
DeeP FeaR
Master
Master

Број на мислења : 168
Регистриран на : 2010-10-03
Местолокација : Maкедонија

http://www.deepfear.motionsforum.com

Вратете се на почетокот Go down

LoGO za klan Empty Re: LoGO za klan

Пишување  tomal Пон 1 Ное - 20:32

mozhe logo za clanot NGTEAM ( NEW GENERATION TEAM) d.gelevski@live.com add VE MOLAM
tomal
tomal
Нов член
Нов член

Број на мислења : 3
Регистриран на : 2010-11-01

Вратете се на почетокот Go down

LoGO za klan Empty Re: LoGO za klan

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот