cstrike Makedonija
Добредојдовте.

Моментално ве гледаме како гостин на форумот..

-Доколку не сте најавен најавете се а доколку не сте регистриран,регистрирајте се...

-Предности на регистрираните членови се:
1.Не ги гледаат рекламите
2.Можат да ги гледаат линковите и да симнуваат од форумот
3.Можат да разменуваат мислења помеѓу себе..


Регистрирајте се ....<

Join the forum, it's quick and easy

cstrike Makedonija
Добредојдовте.

Моментално ве гледаме како гостин на форумот..

-Доколку не сте најавен најавете се а доколку не сте регистриран,регистрирајте се...

-Предности на регистрираните членови се:
1.Не ги гледаат рекламите
2.Можат да ги гледаат линковите и да симнуваат од форумот
3.Можат да разменуваат мислења помеѓу себе..


Регистрирајте се ....<
cstrike Makedonija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

p47 & p48 server

3 posters

Go down

p47 & p48 server Empty p47 & p48 server

Пишување  DeeP FeaR Саб 16 Окт - 16:12

sakam da prasam carbon1ym so mene sto e vo klan
kreva server od doma , ama da ve prasam kako
zaedeno da gi ima dvata protokoli p47/8 za da mozat
da vleguvaat igracite od dvete cs xD fala fala pak xD

DeeP FeaR
DeeP FeaR
Master
Master

Број на мислења : 168
Регистриран на : 2010-10-03
Местолокација : Maкедонија

http://www.deepfear.motionsforum.com

Вратете се на почетокот Go down

p47 & p48 server Empty Re: p47 & p48 server

Пишување  SpIkeOne Саб 16 Окт - 20:51

Neka go spusti OVA
i neka go instalira ima objasnuvanje tamu Very Happy
SpIkeOne
SpIkeOne
Спамер
Спамер

Број на мислења : 17
Регистриран на : 2010-10-10
Местолокација : Struga

Вратете се на почетокот Go down

p47 & p48 server Empty Re: p47 & p48 server

Пишување  DeeP FeaR Саб 16 Окт - 20:59

fala brat
DeeP FeaR
DeeP FeaR
Master
Master

Број на мислења : 168
Регистриран на : 2010-10-03
Местолокација : Maкедонија

http://www.deepfear.motionsforum.com

Вратете се на почетокот Go down

p47 & p48 server Empty Re: p47 & p48 server

Пишување  SpIkeOne Саб 16 Окт - 21:03

Nema Problem Ako ti treba neso drugo pisi
SpIkeOne
SpIkeOne
Спамер
Спамер

Број на мислења : 17
Регистриран на : 2010-10-10
Местолокација : Struga

Вратете се на почетокот Go down

p47 & p48 server Empty Re: p47 & p48 server

Пишување  DeeP FeaR Саб 16 Окт - 21:23

sekako Smile
DeeP FeaR
DeeP FeaR
Master
Master

Број на мислења : 168
Регистриран на : 2010-10-03
Местолокација : Maкедонија

http://www.deepfear.motionsforum.com

Вратете се на почетокот Go down

p47 & p48 server Empty Re: p47 & p48 server

Пишување  DeeP FeaR Нед 17 Окт - 13:38

ne ispagja nesto koa ovie gi stavi ne biva pomos brat xD

setmaster add 69.28.151.162
setmaster add 72.165.61.189
setmaster add 207.173.177.11
setmaster add 65.73.232.251:27040
setmaster add 65.73.232.253:27040
setmaster add 207.173.177.12:27010
sv_lan 0
DeeP FeaR
DeeP FeaR
Master
Master

Број на мислења : 168
Регистриран на : 2010-10-03
Местолокација : Maкедонија

http://www.deepfear.motionsforum.com

Вратете се на почетокот Go down

p47 & p48 server Empty Re: p47 & p48 server

Пишување  SpIkeOne Нед 17 Окт - 16:35

Samo da go instalira tie gi ima ne mora da gi pisi neka go instalira ov papkata od serverot
Daj mi msn od drugarti da mu kazam
SpIkeOne
SpIkeOne
Спамер
Спамер

Број на мислења : 17
Регистриран на : 2010-10-10
Местолокација : Struga

Вратете се на почетокот Go down

p47 & p48 server Empty Re: p47 & p48 server

Пишување  S i S Нед 17 Окт - 16:49

Тоа и со setti треба да работи.Ако тоа не работи тогаш симни го овој метамод плугин.
Во addons направи фолдер и именувај го dproto.Тука стави го dproto.dll фајлот.Во methamod/plugins впишете во нов ред
Код:
win32  addons\dproto\dproto.dll
Стартувајте го серверот и ако пишува dproto succesuffuly loaded ок е.Ако јавува некоја грешка побарајте помош тука...

_________________
p47 & p48 server 28425zg4
p47 & p48 server Userbar_amxmodx_script
p47 & p48 server Macedonia3dv
S i S
S i S
Администратор
Администратор

Број на мислења : 233
Регистриран на : 2009-10-20
Возраст : 31
Местолокација : Скопје

https://cstrike.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

p47 & p48 server Empty Re: p47 & p48 server

Пишување  DeeP FeaR Нед 17 Окт - 19:07

fala fala eve msn

boban_karafiloski@hotmail.com

inace on se razbira od skirptanje i plugini tamo nz mi kazuvase
neso pravel serveri so hilihopteri so bazuki za razlika od mene
so sum dupka Smile
DeeP FeaR
DeeP FeaR
Master
Master

Број на мислења : 168
Регистриран на : 2010-10-03
Местолокација : Maкедонија

http://www.deepfear.motionsforum.com

Вратете се на почетокот Go down

p47 & p48 server Empty Re: p47 & p48 server

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот