cstrike Makedonija
Добредојдовте.

Моментално ве гледаме како гостин на форумот..

-Доколку не сте најавен најавете се а доколку не сте регистриран,регистрирајте се...

-Предности на регистрираните членови се:
1.Не ги гледаат рекламите
2.Можат да ги гледаат линковите и да симнуваат од форумот
3.Можат да разменуваат мислења помеѓу себе..


Регистрирајте се ....<

Join the forum, it's quick and easy

cstrike Makedonija
Добредојдовте.

Моментално ве гледаме како гостин на форумот..

-Доколку не сте најавен најавете се а доколку не сте регистриран,регистрирајте се...

-Предности на регистрираните членови се:
1.Не ги гледаат рекламите
2.Можат да ги гледаат линковите и да симнуваат од форумот
3.Можат да разменуваат мислења помеѓу себе..


Регистрирајте се ....<
cstrike Makedonija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Онлајн тунир ПРАВИЛА !

2 posters

Go down

Онлајн тунир ПРАВИЛА ! Empty Онлајн тунир ПРАВИЛА !

Пишување  nM' m1choz. Пон 11 Окт - 23:42

ПРАВИЛА

1. Сите екипи се должни да се појават 10 минути пред натпреварот за да се загреат.
Која екипа нема да дојде точно на закажаниот термин автоматски губи 16-0

2. Ако во текот на мечот на некој играч му падне нет се става пауза одма а играчот или замената имаат 5 минути рок да влезат на серверот и понатака се продолжува нормално.
Ако играчот или замената не влезе за 5 мин админот кој го контролира мечот трга пауза и екипата продолжува со 4 играчи. На say може да пишува само лидерот. Доколку не се почитува ова правило на 3 опомени админот е должен да го kick играчот кој што не го почитувал ова правило.

3. За секој играч забрането е скрол.. доколку админот забележи да има скролање 3 опомени па kick!

_________________
Онлајн тунир ПРАВИЛА ! 3421286918221
Онлајн тунир ПРАВИЛА ! M14051285841410
nM' m1choz.
nM' m1choz.
Master
Master

Број на мислења : 291
Регистриран на : 2010-09-30
Возраст : 26
Местолокација : Кавадарци

Вратете се на почетокот Go down

Онлајн тунир ПРАВИЛА ! Empty Re: Онлајн тунир ПРАВИЛА !

Пишување  Zipp0 Вто 12 Окт - 9:26

Zabeleshka* Ako e zakazano PRIMER vo 16:00h treba da se poceka do 16:10h da dojdat, ako ne dojdat, togas gubat 16:0
Zipp0
Zipp0
Veteran Member
Veteran Member

Број на мислења : 121
Регистриран на : 2010-09-19

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот