cstrike Makedonija
Добредојдовте.

Моментално ве гледаме како гостин на форумот..

-Доколку не сте најавен најавете се а доколку не сте регистриран,регистрирајте се...

-Предности на регистрираните членови се:
1.Не ги гледаат рекламите
2.Можат да ги гледаат линковите и да симнуваат од форумот
3.Можат да разменуваат мислења помеѓу себе..


Регистрирајте се ....<

Join the forum, it's quick and easy

cstrike Makedonija
Добредојдовте.

Моментално ве гледаме како гостин на форумот..

-Доколку не сте најавен најавете се а доколку не сте регистриран,регистрирајте се...

-Предности на регистрираните членови се:
1.Не ги гледаат рекламите
2.Можат да ги гледаат линковите и да симнуваат од форумот
3.Можат да разменуваат мислења помеѓу себе..


Регистрирајте се ....<
cstrike Makedonija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Онлајн тунир

4 posters

Go down

Дали сте ЗА ?

1.Да
 
2.Не
 
 
 
Види ги резултатите

Онлајн тунир  Empty Онлајн тунир

Пишување  nM' m1choz. Пон 11 Окт - 23:03

Дали сакате да организирам тунир од 36екипи само сабота и недела да се игра . Но ке нема награди .Турнитот ќе биде за забава .

_________________
Онлајн тунир  3421286918221
Онлајн тунир  M14051285841410
nM' m1choz.
nM' m1choz.
Master
Master

Број на мислења : 291
Регистриран на : 2010-09-30
Возраст : 26
Местолокација : Кавадарци

Вратете се на почетокот Go down

Онлајн тунир  Empty Re: Онлајн тунир

Пишување  KR!M!N@L Пон 11 Окт - 23:10

[DFH] # m1choz. напиша:Дали сакате да организирам тунир од 36екипи само сабота и недела да се игра . Но ке нема награди .Турнитот ќе биде за забава .

36hmmm mnogu se a da ti kazam dobra idea !
KR!M!N@L
KR!M!N@L
Veteran Member
Veteran Member

Број на мислења : 100
Регистриран на : 2010-09-30
Возраст : 27
Местолокација : Macedonia

http://arenaprogaming.net

Вратете се на почетокот Go down

Онлајн тунир  Empty Re: Онлајн тунир

Пишување  spf Вто 12 Окт - 20:36

ako ima racunaj uste od start pcl in !
spf
spf
Senior Member
Senior Member

Број на мислења : 76
Регистриран на : 2010-09-30
Возраст : 28
Местолокација : Skopje

Вратете се на почетокот Go down

Онлајн тунир  Empty Re: Онлајн тунир

Пишување  DeeP FeaR Сре 13 Окт - 10:33

nM'm1choz. напиша:Дали сакате да организирам тунир од 36екипи само сабота и недела да се игра . Но ке нема награди .Турнитот ќе биде за забава .

poarno e 32 ekipi 16 i 16 pa 8 i 8 4 i 4 2 i 2 1 i 1 finale Very Happy
DeeP FeaR
DeeP FeaR
Master
Master

Број на мислења : 168
Регистриран на : 2010-10-03
Местолокација : Maкедонија

http://www.deepfear.motionsforum.com

Вратете се на почетокот Go down

Онлајн тунир  Empty Re: Онлајн тунир

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот