cstrike Makedonija
Добредојдовте.

Моментално ве гледаме како гостин на форумот..

-Доколку не сте најавен најавете се а доколку не сте регистриран,регистрирајте се...

-Предности на регистрираните членови се:
1.Не ги гледаат рекламите
2.Можат да ги гледаат линковите и да симнуваат од форумот
3.Можат да разменуваат мислења помеѓу себе..


Регистрирајте се ....<

Join the forum, it's quick and easy

cstrike Makedonija
Добредојдовте.

Моментално ве гледаме како гостин на форумот..

-Доколку не сте најавен најавете се а доколку не сте регистриран,регистрирајте се...

-Предности на регистрираните членови се:
1.Не ги гледаат рекламите
2.Можат да ги гледаат линковите и да симнуваат од форумот
3.Можат да разменуваат мислења помеѓу себе..


Регистрирајте се ....<
cstrike Makedonija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Правила за админи

3 posters

Go down

Правила за админи Empty Правила за админи

Пишување  S i S Саб 2 Окт - 1:54

За да не би доагало до непријатни ситуации на серверот,одлучивме да направивме неколку правила,кои ке доведат до нормална комуникација Админ-играч и обратно.

Член 1.Прозивање е строго забрането!
1.1 -Админите мора да бидат пример за другите со своето беспрекорно понашање.
1.2 -Ни случајно до да не се десат пораки од типот ГАСИ ЧИТ МАЈМУН ЕДЕН или слично.
1.3 -Ако некој замара и псуе,постои команда amx_gag [ime] на едно саат време,а најстрога команда е кик,а ако играчот продолжи да провоцира со навредливи имиња,следува бан,највеке во времетраење од 1 саат.
1.4 -Бесконечен бан се користи само за читер кој е очигледен.
1.5 -Админот несмее да се расправа со играчите па што и да тие речат,си има команди кои може да ги искористи.
Едноставно,не се понашајте како напалени деца кои сакаат да се ку*чат со админот..

Член 2.Користење на чит е најстрого забрането!
2.1 -Секој админ може било кое време да биде сликан користејки ја командата amx_exec [ime] screenshot...
Таа слика е зачувана во вашиот компјутер и ние може да ја побараме било кое време,а доколку одбиете да ја дадете,админот отиде...
2.2 -Нема правдање како "Па да проверам дали има wh ја само гледав у spec со читот".За тоа постои програма наречена x-spec

Член 3.Непотребното банување да се сведе на минимум!
3.1 -За банување користи "amx_ban ime 60" може и помалку и повеке,а НИКОГАШ "amx_ban ime" затоа што тоа е стален бан..
3.2 -Динамички бан се користи само во екстремни ситуации...
3.3 -Многу е битно да не ги банувате играчите за кои не сте сигурни,затоа што постојат про играчи.Кога ке имате таков случај,земете x-spec,право у spec и гледајте внимателно.Можеби е добар читер,но и тие прават грешки и можат да бидат фатени..

Член 4.Казнување на играчи само доколку е потребно

Под казни се сметаат amx_slap, amx_uberslap, amx_slay, amx_rocket итн.
4.1 -Ако некој админ ги користи тие команди безпотребно и зашто тој така сака,ке му биде одземено правото да ги користи
4.2 -Играчите се казнуваат ако превише стекаат,(значи нон стоп,а не зашто штекал кога те убил тебе) ако превише вреѓаат и сл.
4.3 -Без финти као "Го uberslap затоа што го познавам " и сл.
4.4 -Ако играч користи amx_slap на играчи кои ја defuse c4,губи команди.

НИ СЛУЧАЈНО ДА НЕ ГО ДАВАТЕ СВОЈОТ СЕТИНФО НА НЕКОГО
као другар,брат,девојка,жена баба или дедо,или на било кој друг

Казна=Моментално кинење на админ.Нема да поминат никакви оправдувања.


И НАЈБИТНО
Забрането користење наTSAY,односно пишување со бели букви за комуникација со играчите.
За комуникација користете си say како и сите,или AMX_SAY,и тоа ако е неопходно.
Забрането е и мењање на мапи кога ке ви текне на вас.
СИТЕ ВАШИ КОМАНДИ МОЖЕ ЛЕСНО ДА СЕ ПРОВЕРАТ ВО LOG ФАЈЛОВИТЕ.АКО ИСПАДНЕ ДЕКА СТЕ ЛАЖЕЛЕ,МОМЕНТАЛНО ВИ СЕ КИНЕ АДМИН

Сите оние кои имаат платено за админ:
-Нема да ве учиме како да користите админ
-Доколку прекршите некое од најбитните правила админот се одзема и парите не се враќаат
Последната промена е направена од S i S на Пон 6 Дек - 1:36. Мислењето е променето 2 пати.

_________________
Правила за админи 28425zg4
Правила за админи Userbar_amxmodx_script
Правила за админи Macedonia3dv
S i S
S i S
Администратор
Администратор

Број на мислења : 233
Регистриран на : 2009-10-20
Возраст : 31
Местолокација : Скопје

https://cstrike.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Правила за админи Empty Re: Правила за админи

Пишување  Zipp0 Нед 17 Окт - 20:52

Izvini moze skriptata da mi ja daes?
Zipp0
Zipp0
Veteran Member
Veteran Member

Број на мислења : 121
Регистриран на : 2010-09-19

Вратете се на почетокот Go down

Правила за админи Empty Re: Правила за админи

Пишување  S i S Нед 17 Окт - 22:06

Kaква скрипта??

_________________
Правила за админи 28425zg4
Правила за админи Userbar_amxmodx_script
Правила за админи Macedonia3dv
S i S
S i S
Администратор
Администратор

Број на мислења : 233
Регистриран на : 2009-10-20
Возраст : 31
Местолокација : Скопје

https://cstrike.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Правила за админи Empty Re: Правила за админи

Пишување  Zipp0 Пон 18 Окт - 11:11

-,- Za cw mec ona nekako sto e amx_match2 mr15 esl... taka ness e ...
Zipp0
Zipp0
Veteran Member
Veteran Member

Број на мислења : 121
Регистриран на : 2010-09-19

Вратете се на почетокот Go down

Правила за админи Empty Re: Правила за админи

Пишување  S i S Пон 18 Окт - 12:43

Гледаш ја знаеш..Основната скрипта е amx_match2 mr15 esl,а ако сакате демоа да се снимаат на сите играчи пишувате amx_match2 mr15 esl recdemo Cool

_________________
Правила за админи 28425zg4
Правила за админи Userbar_amxmodx_script
Правила за админи Macedonia3dv
S i S
S i S
Администратор
Администратор

Број на мислења : 233
Регистриран на : 2009-10-20
Возраст : 31
Местолокација : Скопје

https://cstrike.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Правила за админи Empty Re: Правила за админи

Пишување  Zipp0 Пон 18 Окт - 13:07

Ok, ja znev ama ne bev siguren dali taka e tocno ili dali treba da se dopishe... btw fala...
Zipp0
Zipp0
Veteran Member
Veteran Member

Број на мислења : 121
Регистриран на : 2010-09-19

Вратете се на почетокот Go down

Правила за админи Empty Re: Правила за админи

Пишување  S4ime Саб 22 Јан - 15:42

A kolku pari e da se kupia admiN?
S4ime
S4ime
Почетник
Почетник

Број на мислења : 5
Регистриран на : 2011-01-22
Возраст : 29
Местолокација : Skopje

http://www.mirnovec.hr/

Вратете се на почетокот Go down

Правила за админи Empty Re: Правила за админи

Пишување  S i S Саб 22 Јан - 15:55

S4ime напиша:A kolku pari e da se kupia admiN?

150 MKD

_________________
Правила за админи 28425zg4
Правила за админи Userbar_amxmodx_script
Правила за админи Macedonia3dv
S i S
S i S
Администратор
Администратор

Број на мислења : 233
Регистриран на : 2009-10-20
Возраст : 31
Местолокација : Скопје

https://cstrike.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Правила за админи Empty Re: Правила за админи

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот