cstrike Makedonija
Добредојдовте.

Моментално ве гледаме како гостин на форумот..

-Доколку не сте најавен најавете се а доколку не сте регистриран,регистрирајте се...

-Предности на регистрираните членови се:
1.Не ги гледаат рекламите
2.Можат да ги гледаат линковите и да симнуваат од форумот
3.Можат да разменуваат мислења помеѓу себе..


Регистрирајте се ....<

Join the forum, it's quick and easy

cstrike Makedonija
Добредојдовте.

Моментално ве гледаме како гостин на форумот..

-Доколку не сте најавен најавете се а доколку не сте регистриран,регистрирајте се...

-Предности на регистрираните членови се:
1.Не ги гледаат рекламите
2.Можат да ги гледаат линковите и да симнуваат од форумот
3.Можат да разменуваат мислења помеѓу себе..


Регистрирајте се ....<
cstrike Makedonija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Правила на лигата:

+2
S i S
KichoZZZ-.-
6 posters

Go down

Правила на лигата: Empty Правила на лигата:

Пишување  KichoZZZ-.- Вто 28 Сеп - 19:18

ПРАВИЛА ЗА ROYAL TOURNAMENT ONLINE

1. Сите екипи се должни да се појават 10 минути пред натпреварот за да се загреат.
Која екипа нема да дојде точно на закажаниот термин автоматски губи 16-0

2. Ако во текот на мечот на некој играч му падне нет се става пауза одма а играчот или замената имаат 5 минути рок да влезат на серверот и понатака се продолжува нормално.
Ако играчот или замената не влезе за 5 мин админот кој го контролира мечот трга пауза и екипата продолжува со 4 играчи. На say може да пишува само лидерот. Доколку не се почитува ова правило на 3 опомени админот е должен да го kick играчот кој што не го почитувал ова правило.

3. Секој играч мора да игра со 32 бита.. доколку некој од админите примети дека некој игра на 16 бита.. автоматски екипата губи 16-0!... За секој играч забрането е и скрол.. доколку админот забележи да има скролање 3 опомени па kick!


Последната промена е направена од KichoZZZ-.- на Чет 30 Сеп - 14:05. Мислењето е променето 1 пати
KichoZZZ-.-
KichoZZZ-.-
Senior Member
Senior Member

Број на мислења : 67
Регистриран на : 2010-09-28

Вратете се на почетокот Go down

Правила на лигата: Empty Re: Правила на лигата:

Пишување  S i S Сре 29 Сеп - 15:16

Мечовите за 1,2 и 3 место ке бидат снимани преку HLTV и секој кој што сака може да го гледа турнирот преку адреса која ке биде објавена тука.Исто така,потоа истото демо ке биде проверено и овозможено за download

-Доколку сакате вашиот меч да биде сниман,поставете барање тука

_________________
Правила на лигата: 28425zg4
Правила на лигата: Userbar_amxmodx_script
Правила на лигата: Macedonia3dv
S i S
S i S
Администратор
Администратор

Број на мислења : 233
Регистриран на : 2009-10-20
Возраст : 31
Местолокација : Скопје

https://cstrike.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Правила на лигата: Empty Re: Правила на лигата:

Пишување  nM' m1choz. Чет 30 Сеп - 11:52

KichoZZZ-.- напиша:ПРАВИЛА ЗА ROYAL TOURNAMENT ONLINE

1. Сите екипи се должни да се појават 10 минути пред натпреварот за да се загреат.
Која екипа нема да дојде точно на закажаниот термин автоматски губи 16-0

2. Ако во текот на мечот на некој играч му падне нет се става пауза одма а играчот или замената имаат 5 минути рок да влезат на серверот и понатака се продолжува нормално.
Ако играчот или замената не влезе за 5 мин админот кој го контролира мечот трга пауза и екипата продолжува со 4 играчи. На say може да пишува само лидерот. Доколку не се почитува ова правило на 3 опомени админот е должен да го kick играчот кој што не го почитувал ова правило.

3. Секој играч мора да игра со 32 бита.. доколку некој од админите примети дека некој игра на 16 бита.. автоматски екипата губи 16-0!
Scroll не е забрането ??. Оти на сите тунири до сега што сум играл забрането е . .
nM' m1choz.
nM' m1choz.
Master
Master

Број на мислења : 291
Регистриран на : 2010-09-30
Возраст : 26
Местолокација : Кавадарци

Вратете се на почетокот Go down

Правила на лигата: Empty PRASANJE

Пишување  KR!M!N@L Чет 30 Сеп - 13:45

A VO KOLKU SAT KE BIDE TURNIROT I NA KOJ SERVER IP VE MOLAM DA MI DADETE !
KR!M!N@L
KR!M!N@L
Veteran Member
Veteran Member

Број на мислења : 100
Регистриран на : 2010-09-30
Возраст : 27
Местолокација : Macedonia

http://arenaprogaming.net

Вратете се на почетокот Go down

Правила на лигата: Empty Re: Правила на лигата:

Пишување  KichoZZZ-.- Чет 30 Сеп - 14:04

Натпреварите ќе бидат објавени во информации.. турнирот ќе започне кога ќе се пријават 16 екипи.. тага да се чека уште 2 екипи да се пријават....

А m1choz. фала на помошта забораивме на скролот Smile
KichoZZZ-.-
KichoZZZ-.-
Senior Member
Senior Member

Број на мислења : 67
Регистриран на : 2010-09-28

Вратете се на почетокот Go down

Правила на лигата: Empty Re: Правила на лигата:

Пишување  nM' m1choz. Чет 30 Сеп - 14:11

Имам еден предлог за сумнителните играчи "wheri"..Секој требе да сниме демо а кој ке биде сумнителен играч,требе да uploadира на форумов ..

_________________
Правила на лигата: 3421286918221
Правила на лигата: M14051285841410
nM' m1choz.
nM' m1choz.
Master
Master

Број на мислења : 291
Регистриран на : 2010-09-30
Возраст : 26
Местолокација : Кавадарци

Вратете се на почетокот Go down

Правила на лигата: Empty Re: Правила на лигата:

Пишување  KichoZZZ-.- Чет 30 Сеп - 14:21

m1choz. напиша:Имам еден предлог за сумнителните играчи "wheri"..Секој требе да сниме демо а кој ке биде сумнителен играч,требе да uploadира на форумов ..


Предлогот е прифатен Smile
KichoZZZ-.-
KichoZZZ-.-
Senior Member
Senior Member

Број на мислења : 67
Регистриран на : 2010-09-28

Вратете се на почетокот Go down

Правила на лигата: Empty Re: Правила на лигата:

Пишување  TyTyH Чет 30 Сеп - 23:06

KichoZZZ-.- напиша:Натпреварите ќе бидат објавени во информации.. турнирот ќе започне кога ќе се пријават 16 екипи.. тага да се чека уште 2 екипи да се пријават....

А m1choz. фала на помошта забораивме на скролот Smile


Ќее немаа Скролање ??? Sad Лееј навика ми ее скролот Sad
TyTyH
TyTyH
Спамер
Спамер

Број на мислења : 18
Регистриран на : 2010-09-29
Возраст : 33
Местолокација : Skopje

Вратете се на почетокот Go down

Правила на лигата: Empty Re: Правила на лигата:

Пишување  KichoZZZ-.- Чет 30 Сеп - 23:33

TyTyH напиша:
KichoZZZ-.- напиша:Натпреварите ќе бидат објавени во информации.. турнирот ќе започне кога ќе се пријават 16 екипи.. тага да се чека уште 2 екипи да се пријават....

А m1choz. фала на помошта забораивме на скролот Smile


Ќее немаа Скролање ??? Sad Лееј навика ми ее скролот Sad

И да ти е навика џабе скролот ќе биде исклучен од самиот сервер Smile
KichoZZZ-.-
KichoZZZ-.-
Senior Member
Senior Member

Број на мислења : 67
Регистриран на : 2010-09-28

Вратете се на почетокот Go down

Правила на лигата: Empty Re: Правила на лигата:

Пишување  TyTyH Пет 1 Окт - 0:35

KichoZZZ-.- напиша:
TyTyH напиша:
KichoZZZ-.- напиша:Натпреварите ќе бидат објавени во информации.. турнирот ќе започне кога ќе се пријават 16 екипи.. тага да се чека уште 2 екипи да се пријават....

А m1choz. фала на помошта забораивме на скролот Smile


Ќее немаа Скролање ??? Sad Лееј навика ми ее скролот Sad

И да ти е навика џабе скролот ќе биде исклучен од самиот сервер Smile


Hhh okeeY kako i da ee ... xD
TyTyH
TyTyH
Спамер
Спамер

Број на мислења : 18
Регистриран на : 2010-09-29
Возраст : 33
Местолокација : Skopje

Вратете се на почетокот Go down

Правила на лигата: Empty Re: Правила на лигата:

Пишување  Magman Пет 1 Окт - 15:48

A ke ima li nagradi ?
Magman
Magman
Veteran Member
Veteran Member

Број на мислења : 105
Регистриран на : 2010-09-30
Возраст : 24
Местолокација : Stip Macedonia

http://eslclancs.tk

Вратете се на почетокот Go down

Правила на лигата: Empty Re: Правила на лигата:

Пишување  TyTyH Пет 1 Окт - 16:42

Magman напиша:A ke ima li nagradi ?


Награди за шТооо ?!
TyTyH
TyTyH
Спамер
Спамер

Број на мислења : 18
Регистриран на : 2010-09-29
Возраст : 33
Местолокација : Skopje

Вратете се на почетокот Go down

Правила на лигата: Empty Re: Правила на лигата:

Пишување  S i S Саб 2 Окт - 1:13

Scrollot е забранет.За тоа е задолжен плугин,такада кога ке се обидете да го користите wheel-от од вашиот маус,плугинот ке ве блокира.Сепак double duck преку копчиња е дозволен,како што е и на сите светски турнири.

_________________
Правила на лигата: 28425zg4
Правила на лигата: Userbar_amxmodx_script
Правила на лигата: Macedonia3dv
S i S
S i S
Администратор
Администратор

Број на мислења : 233
Регистриран на : 2009-10-20
Возраст : 31
Местолокација : Скопје

https://cstrike.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Правила на лигата: Empty Re: Правила на лигата:

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот