cstrike Makedonija
Добредојдовте.

Моментално ве гледаме како гостин на форумот..

-Доколку не сте најавен најавете се а доколку не сте регистриран,регистрирајте се...

-Предности на регистрираните членови се:
1.Не ги гледаат рекламите
2.Можат да ги гледаат линковите и да симнуваат од форумот
3.Можат да разменуваат мислења помеѓу себе..


Регистрирајте се ....<

Колку слотови вашиот компјутер може да издржи?

Go down

Колку слотови вашиот компјутер може да издржи? Empty Колку слотови вашиот компјутер може да издржи?

Пишување  S i S on Пон 20 Сеп - 16:43

Колку слотови вашиот компјутер може да издржи? Player10
Оваа слика ви покажува колку треба да ви е брз интернетот за да држите колку слота.
Колку слотови вашиот компјутер може да издржи? I1-2
Втората слика јасно ви кажува колку рам меморија ви е потребна за определен број на слотови
Зелената боја е препорачаниот рам што треба да го имате,а црвената е минимумот

Ова да се почитува доколку сакате да извадите најдобри перформанси и најмал пинг од вашиот сервер
S i S
S i S
Администратор
Администратор

Број на мислења : 233
Регистриран на : 2009-10-20
Возраст : 29
Местолокација : Скопје

http://cstrike.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот