cstrike Makedonija
Добредојдовте.

Моментално ве гледаме како гостин на форумот..

-Доколку не сте најавен најавете се а доколку не сте регистриран,регистрирајте се...

-Предности на регистрираните членови се:
1.Не ги гледаат рекламите
2.Можат да ги гледаат линковите и да симнуваат од форумот
3.Можат да разменуваат мислења помеѓу себе..


Регистрирајте се ....<

Како да ги исклучиме AmxModx пораките на серверот

Go down

Како да ги исклучиме AmxModx пораките на  серверот Empty Како да ги исклучиме AmxModx пораките на серверот

Пишување  EsL#FTW on Пон 20 Сеп - 15:49

Оние што направиле сервер гледаат пораки од време на време од овој тип

Код:
This server is using AMX Mod X Visit http://www.amxmodx.org

За да ги исклучите или измените овие пораки одете во cstrike\addons\amxmodx\configs
и ке најдете фајл amx.cfg

Тука најдете го ова
Код:
amx_imessage "This server is using AMX Mod X\nVisit http://www.amxmodx.org" "000100255"
и изменете го како што вие сакате.

*Не го бришете бројот 000100255 бидејки тоа е бојата на пораката,можете само да ја измените
EsL#FTW
EsL#FTW
Спамер
Спамер

Број на мислења : 14
Регистриран на : 2010-09-18

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот