cstrike Makedonija
Добредојдовте.

Моментално ве гледаме како гостин на форумот..

-Доколку не сте најавен најавете се а доколку не сте регистриран,регистрирајте се...

-Предности на регистрираните членови се:
1.Не ги гледаат рекламите
2.Можат да ги гледаат линковите и да симнуваат од форумот
3.Можат да разменуваат мислења помеѓу себе..


Регистрирајте се ....<

Како да додате плугин на серверот?

Go down

Како да додате плугин на серверот?

Пишување  EsL#FTW on Пон 20 Сеп - 15:42

1.Го симнувате плугинот кој го сакате

2.Плугинот го ставате во cstrike/addons/amxmod/plugins folderot

3.Одите во cstrike/addons/amxmod/configs и тука наоѓате фајл plugins.ini и го отворате и најдоле го запишувате името на плугинот пример

adminbase.amxx

Плугинот не треба да биде запишан вака
;adminbase.amxx

затоа што овој знак
Код:
;
значи исклучен плугин
avatar
EsL#FTW
Спамер
Спамер

Број на мислења : 14
Регистриран на : 2010-09-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да додате плугин на серверот?

Пишување  l00klikepro on Саб 8 Јан - 23:17

a kade da gi napisam cvarsovite?
avatar
l00klikepro
Спамер
Спамер

Број на мислења : 17
Регистриран на : 2010-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да додате плугин на серверот?

Пишување  S i S on Нед 9 Јан - 1:44

Најчесто се ставаат во amx_cfg можеш и amx_super.cfg како и server.cfg

_________________


avatar
S i S
Администратор
Администратор

Број на мислења : 233
Регистриран на : 2009-10-20
Возраст : 28
Местолокација : Скопје

http://cstrike.forummk.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Како да додате плугин на серверот?

Пишување  Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот